Јесења радионица

Дана 3. 10. 2024. године, одржана је Јесења радионица у просторијама наше школе. Дечја недеља, највећа национална манифестација посвећена деци, ове године обележена је под слоганом „Ја сам дете, имам план: толеранција и љубав за сваки дан!”

Циљеви Дечје недеље су:
  • скретање пажње најшире јавности на права и потребе деце;
  • указивање на одговорност коју породица, школа, држава и њене институције имају у заштити деце и остваривању њихових права;
  • презентација до сада постигнутих резултата;
  • указивање на примере добре праксе и проблеме у оствривању права деце;
  • подстицање интерсекторске сарадње у стварању услова за поштовање права и оптимални развој сваког детета;
  • промоција активног учешће деце у доношењу одлука које се њих тичу;
  • скретање пажње деце на њихова права и одговорност, важност дружења, неговање бриге, подршке и љубави не само за своје најмилије и пријатеље, него за сваког човека, јачање вршњачке и међугенерацијске солидарности и комуникације.